Maroko letecky

I když je Maroko spíše rozvojovou zemí, má velmi vyspělou leteckou infrastrukturu. Marocká síť civilních letišt čítá přes dvě desítky přistávacích ploch po celé zemi. Do země lítá mnoho leteckých společností z celého světa.
Z Prahy je Maroko dostupné (bohužel vždy s přestupem) společnostmi ČSA, Iberia nebo také Air France. Pro české cestovatele je další možnou alternativou letiště Vídeň, Frankfurt nebo Mnichov s nabídkou letů od společtností Lufthansa, Swiss Air, Turkish Airlines, TAP Portugal aj.
Z Londýna jsou oblíbené nízkonákladové lety do Marakéše od spolenčnosti Ryanair. Vnitrostátní leteckou dopravu zajištuje společnost Royal Air Maroc (RAM).

Autem, stopem, po silnici

Celková vzdálenost po silnici z České republiky na jih Španělska činí zhruba
2900 km. Zde je zapotřebí vyměnit pevnou půdu pod nohama za trajekt
a překonat Gibraltarský průplav. Nejznámější a morockým břehům nejbližší jsou přístavy Tarifa a Algeciras. Lodě z těchto přístavů vyplouvají pravidelně téměř každou hodinu. Jedná se o klasické trajekty nebo tzv. High Speed Ferries (rychlotrajekty) směřující především do přístavu Tanger nebo do španělských enkláv Ceuta a Melilla. Doba přepravy u rychlotrajektů trvá zhruba 25-30 min.

V Maroku se řídí na pravé straně, platí zde přednost zprava (není-li určeno jinak). Dopravní značení je v arabštině a francouzštině. Vzdálenost napříč Marokem
k nejzašším hranicím se Saharskou arabskou republikou činí asi 1400 km.