Casablanca

Je největší město a přístav v Maroku. Žije zde pře 3,5 miliónu obyvatel. Casablanca je předním hospodářským a kulturním střediskem státu. Je důležitou základnou Královského námořnictva Maroka. Casablanca se svými francouzskými bulváry, zábavními podniky a moderními obchody patří k předním světovým velkoměstům. Muslimská tradice nošení šátků přes obličej zde téměř vymizela
a ženy jsou v Casablance moderně a elegantně oblékané. Narazíte zde na bujaré bary, diskotéky i pouliční prostituci, což je pro muslimskou zemi velmi neobvyklé.

Mešita Hasana II

Mešita Hasana II je největší mešitou v Maroku a jednou z největších na světě. Nachází se přímo na pobřeží Atlantického oceánu. Práce na mešitě byla zahájena 12. července 1986 a dokončena byla v roce 1993. Výška minaretu dosahuje 210 m. Minaret je do značné míry podobný minaretu mešity Koutoubia v Marrákeši. Mešita byla postavena tak, aby vydržela zemětřesení, má podlahové vytápění, elektrické dveře i posuvnou střechu. Je to jediná marocká mešita, kterou mohou navštívit i nevěřící.

Parc de la Ligue Arabe

Je největším veřejným parkem. Je vystavěn v elegantním francouzském stylu
a patří k oblíbeným místům procházek a odpočinku.

Medina

Casablanská medina je mnohem menší než v ostatních marockých městech, což svědčí o malém významu města před příchodem evropanů. Nachází se zde také Nouvelle Medina (nová Medina), vystavěná Francouzi na začátku minulého století. Na obou medinách můžete nakoupit nespočet zboží a suvenýrů.

Casablanca port

Místní přístav patří k největším a nejdůležitějším uměle vytvořeným přístavům na světě a bývá přirovnáván k známému francouzském přístavu Marseille.