Agadir

Agadir leží na pobřeží Atlantiku asi 500 kilometrů jižně od Casablanky. Byl založen roku 1505 portugalskými mořeplavci na základech původní berberské rybářské osady. Je hlavním městem regionu Souss-Massa-Draâ. Agadir je důležitým marockým přístavem a v současnosti zde žije přes 600 tisíc obyvatel. U města se nachází mezinárodní letiště Al Massira.

Agadir postihlo 29. února 1960 ničivé zemětřesení o síle 5,7 Richterovy stupnice, trvající pouze 15 sekund. Následky však byly tragické. Většina města byla zničena zcela a trosky pohřbily tisíce lidí.

Agadir je důležitým centrem rybolovu, obchodu a především vyhledávaným turistickým letoviskem s velkým počtem moderních hotelů a písečných pláží.
Ve městě je mnoho moderních budov, širokých ulic, hotelů a kaváren
v evropském stylu. Agadir tak není typickým marockým městem.

Agadirské pláže

Město je známé svým pobřežím. V okolí se nachází desítky velkých či menších čistých písečných pláží, které jsou hojně navštěvovány turisty z celého světa. Potkáte zde plážové prodavače suvenýrů, sladkého ovoce, nápojů i jídla. Během sezóny jsou zde přítomni plavčíci i policie.

Kasbah

Starobylá pevnost nacházející se na vrcholu kopce několik kilometrů za městem. Kasbah byl vystavěn v 16.století a sloužil jako opevněný výhled na portugalské vojenské pozice. Po ničivém zemětřesení roku 1960 byl Kasbah téměř zničen. Pevnost byla následně opravena, ale uvnitř se již nic nenáchází. V součastnosti slouží pouze jako turistická atrakce a rozhledna.

Jardim de Olhao

Komplex zahrad s berberskou architekturou.